Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#17401 Postautor: niespokojny » 6 lipca 2023, o 09:15

Przepis jest taki ze przestano uznawac rosyjskie licencje. Pytasz jakbys wczoraj sie urodzil. Gdyby takie dzialanie bylo bezprawne to juz dawno sprawa bylaby w sadzie.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1243
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#17402 Postautor: Kshyhu » 6 lipca 2023, o 09:18

Czarek pisze:Każdy podmiot ma swoje regulacje. Oznacza to m.in., że nie można zmieniać zasad w trakcie gry.


A czymże według ciebie było wprowadzenie przepisu o U24 czy 6-drużynowych playoffów, jak nie zmianą zasad w trakcie gry? Nowy sezon - nowe regulacje. Przypominam, że nie zdyskwalifikowali ich w trakcie sezonu żużlowego, tylko zabronili startować od nowego. Z tego, co wiem, na ten moment nie można startować w GP na takiej licencji, jaką dysponują "polscy" rosjanie, więc nawet by tu specjalnie zasad zmieniać nie trzeba.
Motor mocnyj!

Piernik
Szkółkowicz
Posty: 220
Rejestracja: 26 marca 2023, o 23:05

Re: Żużlowe różności

#17403 Postautor: Piernik » 6 lipca 2023, o 09:48

Dokładnie. Od 01.01.2024 ich licencje zostają uwolnione i mogą jechać wszędzie gdzie będą chciani.

Wiele osób o tym pisało już w marcu zeszłego roku.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7556
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużlowe różności

#17404 Postautor: Cooper » 6 lipca 2023, o 09:58

Piernik pisze:Discovery jakiś czas temu zmieniło szefa GP. Na trójkę młodych menadżerów, w tym jednego z Torunia, w przeszłości dość mocno związanego i z Emilem i z Artiomem.



Jakie to piękne, że po raz kolejny Polacy maczają palce tam, gdzie najmniej można by się spodziewać. A tak miało być fajnie bez BSI :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Piernik
Szkółkowicz
Posty: 220
Rejestracja: 26 marca 2023, o 23:05

Re: Żużlowe różności

#17405 Postautor: Piernik » 6 lipca 2023, o 10:06

Cooper pisze:
Piernik pisze:Discovery jakiś czas temu zmieniło szefa GP. Na trójkę młodych menadżerów, w tym jednego z Torunia, w przeszłości dość mocno związanego i z Emilem i z Artiomem.



Jakie to piękne, że po raz kolejny Polacy maczają palce tam, gdzie najmniej można by się spodziewać. A tak miało być fajnie bez BSI :)



To był raczej casus Canal+, przygotowanie gruntu pod negocjacje z Artiomem i Emilem. Widocznie ze starym szefem nie dało się dogadać bo był za dużym betonem.

Polacy nic nie mieszają, ktoś to musi rozsądnie przeprowadzić. I tyle.

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17406 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 10:12

niespokojny pisze:Przepis jest taki ze przestano uznawac rosyjskie licencje. Pytasz jakbys wczoraj sie urodzil. Gdyby takie dzialanie bylo bezprawne to juz dawno sprawa bylaby w sadzie.

Właśnie owe nieuznawanie rosyjskich licencji jest bezprawne. Na podstawie jakich przepisów FIM/PZM tak zrobiono?!
Sprawy nie poszły do sądu, bo ofiary tej dyskryminacji uznały, że wtedy karencja będzie dłuższa i bardziej stracą na tym finansowo. Szkoda, że tak się nie stało. Rosjanie wygraliby, dostaliby odszkodowania i mogliby startować normalnie, a rusofoby nie doznaliby potwornego upokorzenia jakim jest jazda kacapów pod polskimi barwami.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Flagg
Trener
Posty: 6310
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#17407 Postautor: Flagg » 6 lipca 2023, o 10:21

Czarek pisze:
niespokojny pisze:Przepis jest taki ze przestano uznawac rosyjskie licencje. Pytasz jakbys wczoraj sie urodzil. Gdyby takie dzialanie bylo bezprawne to juz dawno sprawa bylaby w sadzie.

Właśnie owe nieuznawanie rosyjskich licencji jest bezprawne. Na podstawie jakich przepisów FIM/PZM tak zrobiono?!
Na takiej podstawie, ze członkowstwo federacji rosyjskiej w FIM zostało zawieszone, co z automatu czyni licencje rosyjskie nieważnymi. A zawodnik bez waznej licencji nie moze startować w zawodach. Wiem, ze to dla Ciebie trudne do ogarnięcia. A ruscy już sie z kilkoma federacjami sadzili choćby przed trybunałem w Lozannie. I wiesz co? Nie wyrgali chyba żadnej z tych spraw.

No i dlaczego Lachbaum, Grisza czy Kułakow się nie sądzą? Oni nie mają przeciez nic do stracenia
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17408 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 10:24

Flagg pisze:
Czarek pisze:
niespokojny pisze:Przepis jest taki ze przestano uznawac rosyjskie licencje. Pytasz jakbys wczoraj sie urodzil. Gdyby takie dzialanie bylo bezprawne to juz dawno sprawa bylaby w sadzie.

Właśnie owe nieuznawanie rosyjskich licencji jest bezprawne. Na podstawie jakich przepisów FIM/PZM tak zrobiono?!
Na takiej podstawie, ze członkowstwo federacji rosyjskiej w FIM zostało zawieszone, co z automatu czyni licencje rosyjskie nieważnymi. A zawodnik bez waznej licencji nie moze startować w zawodach. Wiem, ze to dla Ciebie trudne do ogarnięcia. A ruscy już sie z kilkoma federacjami sadzili choćby przed trybunałem w Lozannie. I wiesz co? Nie wyrgali chyba żadnej z tych spraw.

Możesz sobie być zwolennikiem bezprawia i totalitaryzmu, ale pozwól, że będę stał na gruncie prawa. Jaki przepis pozwala na zawieszenie licencji z powodów politycznych, a jeśli istnieje dlaczego jest stosowany wybiórczo?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1243
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#17409 Postautor: Kshyhu » 6 lipca 2023, o 10:27

Czarku, czy naprawdę nie zauważasz, że tylko ty tak uważasz, a cała reszta forum ma wywalone na twoje pseudoprawnicze wywody? Chce ci się to wypisywać, serio?
Motor mocnyj!

Flagg
Trener
Posty: 6310
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#17410 Postautor: Flagg » 6 lipca 2023, o 10:31

Czarek pisze:
Flagg pisze:
Czarek pisze:Właśnie owe nieuznawanie rosyjskich licencji jest bezprawne. Na podstawie jakich przepisów FIM/PZM tak zrobiono?!
Na takiej podstawie, ze członkowstwo federacji rosyjskiej w FIM zostało zawieszone, co z automatu czyni licencje rosyjskie nieważnymi. A zawodnik bez waznej licencji nie moze startować w zawodach. Wiem, ze to dla Ciebie trudne do ogarnięcia. A ruscy już sie z kilkoma federacjami sadzili choćby przed trybunałem w Lozannie. I wiesz co? Nie wyrgali chyba żadnej z tych spraw.

Możesz sobie być zwolennikiem bezprawia i totalitaryzmu, ale pozwól, że będę stał na gruncie prawa. Jaki przepis pozwala na zawieszenie licencji z powodów politycznych, a jeśli istnieje dlaczego jest stosowany wybiórczo?
Ale Ty nie ma zielonego pojęcia o prawie i przepisach FIM. FIM ma swoich prawników i zna swoje przepisy, skoro podjęli taką decyzję to widocznie mieli ku temu podstawy. To Ty zarzucasz im, że zrobili to bezprawnie. To Ty masz przytoczyć argumentację na poparcie swojej tezy. Ja Ci niczego nie muszę udowadniać.

I zapytam po raz kolejny. Skoro to jest tak jawne bezprawie, dlaczego nie mamy masowych wyroków przywracających zawieszonych Rosjan? We wszystkich dyscyplinach? Nie mają prawników? Pieniędzy? Nie znają prawa? Niech się zgłoszą do Czarka z forum lubelskiego. On najwyraźniej zna je najlepiej :)
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13384
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#17411 Postautor: Gelo » 6 lipca 2023, o 10:49

Najzabawniejsze jest, że o gruncie prawa pisze zwolennik państwa, które złamało wszelkie możliwe prawo, konwencje i umowy międzynarodowe. O państwie, które śle rakiety w budynki cywilne i bombarduje zakazanymi bombami fosforowymi. Jeszcze raz powtórzę - jedyne prawo, które powinno obowiązywać kacapskie hordy hunów to prawo buszu. Wyrzucić ich na zbity pysk na każdej możliwej płaszczyźnie - bez podawania przyczyny. A teraz sobie zapewne odpocznę miesiąc od forum...

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17412 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 10:59

Flagg pisze:
Czarek pisze:
Flagg pisze:Na takiej podstawie, ze członkowstwo federacji rosyjskiej w FIM zostało zawieszone, co z automatu czyni licencje rosyjskie nieważnymi. A zawodnik bez waznej licencji nie moze startować w zawodach. Wiem, ze to dla Ciebie trudne do ogarnięcia. A ruscy już sie z kilkoma federacjami sadzili choćby przed trybunałem w Lozannie. I wiesz co? Nie wyrgali chyba żadnej z tych spraw.

Możesz sobie być zwolennikiem bezprawia i totalitaryzmu, ale pozwól, że będę stał na gruncie prawa. Jaki przepis pozwala na zawieszenie licencji z powodów politycznych, a jeśli istnieje dlaczego jest stosowany wybiórczo?
Ale Ty nie ma zielonego pojęcia o prawie i przepisach FIM. FIM ma swoich prawników i zna swoje przepisy, skoro podjęli taką decyzję to widocznie mieli ku temu podstawy. To Ty zarzucasz im, że zrobili to bezprawnie. To Ty masz przytoczyć argumentację na poparcie swojej tezy. Ja Ci niczego nie muszę udowadniać.

I zapytam po raz kolejny. Skoro to jest tak jawne bezprawie, dlaczego nie mamy masowych wyroków przywracających zawieszonych Rosjan? We wszystkich dyscyplinach? Nie mają prawników? Pieniędzy? Nie znają prawa? Niech się zgłoszą do Czarka z forum lubelskiego. On najwyraźniej zna je najlepiej :)

Już to kiedyś słyszałem tylko nie o FIM, ale o ZSRR i o nieomylności partii.
Dzieje się tak, bo w strukturach tych organizacji rządzi ta mniejsza część świata, która jest przeciwko Rosji.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1243
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#17413 Postautor: Kshyhu » 6 lipca 2023, o 11:04

K***a stary, przeprowadź się tam, jak to taki super kraj, terenów masz do wyboru, do koloru! A nam daj żyć i zamilknij tutaj na zawsze.
Motor mocnyj!

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17414 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 11:06

Gelo pisze:Najzabawniejsze jest, że o gruncie prawa pisze zwolennik państwa, które złamało wszelkie możliwe prawo, konwencje i umowy międzynarodowe. O państwie, które śle rakiety w budynki cywilne i bombarduje zakazanymi bombami fosforowymi. Jeszcze raz powtórzę - jedyne prawo, które powinno obowiązywać kacapskie hordy hunów to prawo buszu. Wyrzucić ich na zbity pysk na każdej możliwej płaszczyźnie - bez podawania przyczyny. A teraz sobie zapewne odpocznę miesiąc od forum...

Znajdź cytat, z którego wynika, że jestem zwolennikiem tego państwa. Ja Ci nie zarzucam, że jesteś zwolennikiem państwa, które łamie wszelkie prawa, dopuszcza się zbrodni wojennych uznanych przez ONZ, opiera się na skrajnie szowinistycznej i antypolskiej ideologii, ma ustawodawstwo dyskryminujące inne narody, zdelegalizowało kilkanaście partii opozycyjnych i jest przeżarte korupcją. Gram uczciwie.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17415 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 11:11

Kshyhu pisze:K***a stary, przeprowadź się tam, jak to taki super kraj, terenów masz do wyboru, do koloru! A nam daj żyć i zamilknij tutaj na zawsze.

Niesamowity poziom demagogii. Właśnie dlatego, że cenię sobie cywilizację europejską to chcę żyć tutaj i żądam by prawo działało, a Wy - zwolennicy wybiórczego stosowania przepisów, zmiany reguł w trakcie gry i subiektywnych decyzji jakiegoś urzędnika-satrapy jesteście po stronie Azji, więc w Rosji byłoby Wam jak u mamy.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13384
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#17416 Postautor: Gelo » 6 lipca 2023, o 11:29

Znajdź cytat, z którego wynika, że jestem zwolennikiem tego państwa. Ja Ci nie zarzucam, że jesteś zwolennikiem państwa, które łamie wszelkie prawa, dopuszcza się zbrodni wojennych uznanych przez ONZ, opiera się na skrajnie szowinistycznej i antypolskiej ideologii, ma ustawodawstwo dyskryminujące inne narody, zdelegalizowało kilkanaście partii opozycyjnych i jest przeżarte korupcją. Gram uczciwie.

Twoja rusofilia jest podprogowa - ale staje się niestrawna. I jeżeli sugerujesz, że jestem zwolennikiem Ukrainy - to zdecydowanie pudło. Dla mnie to jedna cholera. Historycznie rzecz ujmując - bywały lata, że tereny obecnej Ukrainy należały do RP (tak tak - kilka razy występując przeciw niej). Z Rosją natomiast nie stanowiliśmy nigdy jednego bytu państwowego, chyba że podepniemy pod to zabory. Dlatego z całym obrzydzeniem - bliższa koszula ciału. A to, że ostatecznie i tak zostanie nam zapomniane co zrobiliśmy i zostaniemy wydymani - jest oczywiste.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6074
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużlowe różności

#17417 Postautor: grzesieck » 6 lipca 2023, o 11:30

siedzi Czarek na lajbie pod ruska bandera, zarzuca wedke z przyneta, a pol forum chwyta, mimo ze juz ledwo zyje od polykania haczykow
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3396
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Żużlowe różności

#17418 Postautor: kdsz » 6 lipca 2023, o 11:32

Kshyhu pisze:K***a stary, przeprowadź się tam, jak to taki super kraj, terenów masz do wyboru, do koloru! A nam daj żyć i zamilknij tutaj na zawsze.

Nie trzeba go czytać. Mi na przykład posty tego użytkownika się nie wyświetlają i nie czuję, żebym cokolwiek z tego tytułu tracił. Wręcz przeciwnie.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17419 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 11:44

Gelo pisze:
Znajdź cytat, z którego wynika, że jestem zwolennikiem tego państwa. Ja Ci nie zarzucam, że jesteś zwolennikiem państwa, które łamie wszelkie prawa, dopuszcza się zbrodni wojennych uznanych przez ONZ, opiera się na skrajnie szowinistycznej i antypolskiej ideologii, ma ustawodawstwo dyskryminujące inne narody, zdelegalizowało kilkanaście partii opozycyjnych i jest przeżarte korupcją. Gram uczciwie.

Twoja rusofilia jest podprogowa - ale staje się niestrawna. I jeżeli sugerujesz, że jestem zwolennikiem Ukrainy - to zdecydowanie pudło. Dla mnie to jedna cholera. Historycznie rzecz ujmując - bywały lata, że tereny obecnej Ukrainy należały do RP (tak tak - kilka razy występując przeciw niej). Z Rosją natomiast nie stanowiliśmy nigdy jednego bytu państwowego, chyba że podepniemy pod to zabory. Dlatego z całym obrzydzeniem - bliższa koszula ciału. A to, że ostatecznie i tak zostanie nam zapomniane co zrobiliśmy i zostaniemy wydymani - jest oczywiste.

To też już słyszałem za komuny. Nazywało się to schizofrenia bezobjawowa. Sowieci robili z ludzi, odmiennie myślących, wariatów i odpowiednio ich traktowali. Widać siedzi w Tobie ten homosovieticus bardzo mocno, bardziej niż żużel z czasów PRL, gdy zaczynałeś kibicowanie.
Wydymają nas Amerykanie i Anglicy. Właściwie już to zrobili, a Moskwa popuka się w głowę, zastanawiając się jaki w tym mieliśmy interes. Przypominam, że Polska przyczyniła się do tego, że zwiększył się odsetek Rosjan na Ukrainie i wcale nie chodzi tu o kacapskich żołnierzy, ani o ukraińskich żużlowców, którzy przenieśli się do nas.
Z takich ciekawostek warto dodać, że "do wczoraj" cywilizacja europejska kończyła się na Bugu, ale mądrzy po szkodzie Polacy wpuścili tu Azję ze wszystkimi tego konsekwencjami, nie zauważając że robią w ten sposób dobrze Rosji. To jest tragedia, ale wcześniej czy później i do Ciebie dotrą jej rozmiary.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#17420 Postautor: Łoptymista » 6 lipca 2023, o 12:26

Drogi administratorze dlaczego w temacie żużlowe różności muszę czytać o Anglikach i Amerykanach, którzy ponoć nas dymają, a że z tekstu wynika, ze nie robią tego na torze żużlowym - więc zapytuje: na czy to jest stosowne miejsce?

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17421 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 12:29

Łoptymista pisze:Drogi administratorze dlaczego w temacie żużlowe różności muszę czytać o Anglikach i Amerykanach, którzy ponoć nas dymają, a że z tekstu wynika, ze nie robią tego na torze żużlowym - więc zapytuje: na czy to jest stosowne miejsce?

Dlaczego wybrałeś sobie tylko to od jednego użytkownika, podczas gdy tego typu wpisy są tu od dłuższego czasu i są zamieszczane przez wielu forumowiczów?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4206
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Żużlowe różności

#17422 Postautor: Perez » 6 lipca 2023, o 12:55

Przeniescie się do Hyde parku do jasnej ciasnej i piszcie tam sobie do końca świata.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
luCas
Kadrowicz
Posty: 1607
Rejestracja: 26 stycznia 2004, o 19:52

Re: Żużlowe różności

#17423 Postautor: luCas » 6 lipca 2023, o 13:16

Widze, ze nasze forumowe polaczenie Marcina Roli z Piotrem Panasiukiem wyglasza coraz smielsze, pardon smieszniejsze teorie. Swietnie sie to czyta, istna komedia.
"Kto nie potępia - ten przyzwala" - Jan Karski

Czarek
Trener
Posty: 5337
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#17424 Postautor: Czarek » 6 lipca 2023, o 13:17

Perez pisze:Przeniescie się do Hyde parku do jasnej ciasnej i piszcie tam sobie do końca świata.

Z pewnością nie zauważyłeś pewnego istotnego faktu. Otóż nigdy wcześniej żużel nie został tak bezpośrednio dotknięty przez międzynarodową politykę. Piszemy zatem NA TEMAT. Jest to bardzo ważne i będzie rodziło skutki przez długi czas. Dlatego warto o tym rozmawiać, a jeśli czytanie tego Cię męczy to polecam "Trudne sprawy", którąś wersję big brothera lub wywiady z miejscowymi celebrytkami.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1243
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#17425 Postautor: Kshyhu » 6 lipca 2023, o 13:20

Wychodzi na to, że 100% forum musi się przerzucić na "Trudne Sprawy", bo nie jest godna z tobą rozmawiać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panie i Panowie - wychodzimy! :cool:
Motor mocnyj!