Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19026 Postautor: Torsen » 11 kwietnia 2024, o 13:58

Gelu, nawet w tym się mylisz. Pozdro.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużlowe różności

#19027 Postautor: grzesieck » 11 kwietnia 2024, o 14:15

u Gela jak zwykle pelna kultura:

Jak na niezbyt rozgarniętego przystało

No jednak ptasi móżdżek, w dodatku małostkowy.

W głupocie nigdy Ci nie dorównam.
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3383
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Żużlowe różności

#19028 Postautor: kdsz » 11 kwietnia 2024, o 14:18

grzesieck pisze:
W głupocie nigdy Ci nie dorównam.

Ale wielką literę należy docenić!
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2112
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Żużlowe różności

#19029 Postautor: Hayden » 11 kwietnia 2024, o 14:38

Torsen pisze:Gelu, nawet w tym się mylisz. Pozdro.

Myli? Chyba sobie kpisz. Po prostu fakty miały czelność nie zgadzać się z Gelem
Motor mocny

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19030 Postautor: blajar » 11 kwietnia 2024, o 15:49

Złoto, siedzę od 2 stron z takim bananem na gębie, że aż szkoda, że do końca (?) doszedłem :D
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#19031 Postautor: Kargolo » 11 kwietnia 2024, o 17:48

grzesieck pisze:u Gela jak zwykle pelna kultura:

Jak na niezbyt rozgarniętego przystało

No jednak ptasi móżdżek, w dodatku małostkowy.

W głupocie nigdy Ci nie dorównam.

Fakty go pokonały to wyciągnął cięższy kaliber ;)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13374
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19032 Postautor: Gelo » 11 kwietnia 2024, o 18:30

Fakty (te tefałenowskie czyli logika na Coopera) pokonują mnie codziennie :)

KrzyczącyK1b1c
Kadrowicz
Posty: 1588
Rejestracja: 22 października 2019, o 17:11

Re: Żużlowe różności

#19033 Postautor: KrzyczącyK1b1c » 11 kwietnia 2024, o 18:39

Gelo pisze:Fakty (te tefałenowskie czyli logika na Coopera) pokonują mnie codziennie :)

Przecież Cooper Cię zweryfikował pod względem wiedzy o frekwencji na LUK-u Lublin, jak ja niedawno w sprawie tego, że "Oskarki" wybrały nowy rząd :) Mógłbyś choć raz przyznać się do tego, że piszesz głupoty bez weryfikacji tego u źródła.

Karamba
Senior
Posty: 850
Rejestracja: 5 lipca 2021, o 14:24

Re: Żużlowe różności

#19034 Postautor: Karamba » 11 kwietnia 2024, o 18:44

"- Pomału wraca normalność w Polsce. Chodziło o to, aby wszystko usystematyzować. Jestem po rozmowie ze znaczącymi osobami w naszym państwie. Zapewniam, że nawet gdybym nie udzielił żadnego wywiadu, to tych spółek i tak by nie było. Sam minister sportu Sławomir Nitras oświadczył i zrobił to przed naszą dyskusją. Nie ma powodów, abym się samobiczował w tej sprawie - tak Komarnicki odpowiada nam na zarzuty, że przez niego z żużla "wyparowało" kilka milionów złotych.


Ciekawe jest natomiast to, że Enea pozostała sponsorem... Stali Gorzów. Skąd taki ruch? - Decyzje w ramach działań sponsoringowych podejmowane są w oparciu o kwestie biznesowe i parametry poszczególnych kontraktów - odpowiada nam Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei.

- Enea bierze pod uwagę dotychczasową współpracę z podmiotami sponsorowanymi. W przypadku KS Stal Gorzów współpraca była dłuższa i trwa nieprzerwanie od 2019 roku, obejmując również sponsoring tytularny drużyny U24, która w 2023 roku wygrała rozgrywki U24 Ekstraligi - dodaje Ratajczak.

Ja jestem za tym, by spółki Skarbu Państwa kładły pieniądze na sport. Bez tych funduszy nie będzie sukcesów, bo profesjonalny sport wymaga ogromnych nakładów. Chcę jednak, aby to było rozsądne i robione z głową. Tak się dzieje w prywatnych firmach. Za poprzedniej władzy bywało z tym różnie. Państwowe spółki miały dawać pieniądze, nawet jak notowały straty, czego najlepszym dowodem są działania Grupy Azoty - mówi Marta Półtorak, była prezes Stali Rzeszów i właścicielka kilku firm działających w Rzeszowie.

- PiS przyzwyczaił nas, że pieniądze były dawane tam, gdzie chciała albo potrzebowała partia. Dochodziło do przekupowania wyborców. To nie było etyczne. Teraz oczekuję przejrzystości i transparentności - dodaje nasza rozmówczyni."

żródło sportowefakty.wp.pl

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13374
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19035 Postautor: Gelo » 11 kwietnia 2024, o 18:50

KrzyczącyK1b1c pisze:
Gelo pisze:Fakty (te tefałenowskie czyli logika na Coopera) pokonują mnie codziennie :)

Przecież Cooper Cię zweryfikował pod względem wiedzy o frekwencji na LUK-u Lublin, jak ja niedawno w sprawie tego, że "Oskarki" wybrały nowy rząd :) Mógłbyś choć raz przyznać się do tego, że piszesz głupoty bez weryfikacji tego u źródła.

Mam nadzieję że podniosłeś sobie tym próg samooceny. Ale muszę Cię rozczarować. Ja piszę co wiem a z tego co widzę wyciągam wnioski. Ty musisz sięgać do źródeł niewiadomego pochodzenia i o wątpliwej metodologii.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużlowe różności

#19036 Postautor: Cooper » 11 kwietnia 2024, o 19:20

Senatora chyba wyrzuty sumienia męczyły ;)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Manitou
Kadrowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 25 marca 2004, o 13:45
Lokalizacja: 081//022
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#19037 Postautor: Manitou » 11 kwietnia 2024, o 20:25

Gelo pisze:Mam nadzieję że podniosłeś sobie tym próg samooceny. Ale muszę Cię rozczarować. Ja piszę co wiem a z tego co widzę wyciągam wnioski. Ty musisz sięgać do źródeł niewiadomego pochodzenia i o wątpliwej metodologii.

„Jak mówię to mówię, a jak mówię to wiem” cytując klasyka chłopskiego rozumu :)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużlowe różności

#19038 Postautor: Cooper » 11 kwietnia 2024, o 21:07

Gelo pisze:Ja piszę co wiem a z tego co widzę wyciągam wnioski. Ty musisz sięgać do źródeł niewiadomego pochodzenia i o wątpliwej metodologii.


To jest poziom ekspert TVP typu Jakimowicz albo Najman, negujący np. globalne ocieplenie, bo on widzi jak za oknem śnieg pada akurat.

Serio Gelu, czasem mam wrażenie, że z premedytacją prowokujesz, by podtrzymać temperaturę dyskusji, przyznam w tym miejscu, że ja tak czasem robię, mam nadzieję, że Ty również i to jedyna przyczyna ;)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

rumburaquee
Junior
Posty: 425
Rejestracja: 21 września 2021, o 10:32

Re: Żużlowe różności

#19039 Postautor: rumburaquee » 11 kwietnia 2024, o 23:38

Karamba pisze:"- Pomału wraca normalność w Polsce. Chodziło o to, aby wszystko usystematyzować. Jestem po rozmowie ze znaczącymi osobami w naszym państwie. Zapewniam, że nawet gdybym nie udzielił żadnego wywiadu, to tych spółek i tak by nie było. Sam minister sportu Sławomir Nitras oświadczył i zrobił to przed naszą dyskusją. Nie ma powodów, abym się samobiczował w tej sprawie - tak Komarnicki odpowiada nam na zarzuty, że przez niego z żużla "wyparowało" kilka milionów złotych.


Ciekawe jest natomiast to, że Enea pozostała sponsorem... Stali Gorzów. Skąd taki ruch? - Decyzje w ramach działań sponsoringowych podejmowane są w oparciu o kwestie biznesowe i parametry poszczególnych kontraktów - odpowiada nam Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei.

- Enea bierze pod uwagę dotychczasową współpracę z podmiotami sponsorowanymi. W przypadku KS Stal Gorzów współpraca była dłuższa i trwa nieprzerwanie od 2019 roku, obejmując również sponsoring tytularny drużyny U24, która w 2023 roku wygrała rozgrywki U24 Ekstraligi - dodaje Ratajczak.

Ja jestem za tym, by spółki Skarbu Państwa kładły pieniądze na sport. Bez tych funduszy nie będzie sukcesów, bo profesjonalny sport wymaga ogromnych nakładów. Chcę jednak, aby to było rozsądne i robione z głową. Tak się dzieje w prywatnych firmach. Za poprzedniej władzy bywało z tym różnie. Państwowe spółki miały dawać pieniądze, nawet jak notowały straty, czego najlepszym dowodem są działania Grupy Azoty - mówi Marta Półtorak, była prezes Stali Rzeszów i właścicielka kilku firm działających w Rzeszowie.

- PiS przyzwyczaił nas, że pieniądze były dawane tam, gdzie chciała albo potrzebowała partia. Dochodziło do przekupowania wyborców. To nie było etyczne. Teraz oczekuję przejrzystości i transparentności - dodaje nasza rozmówczyni."

żródło sportowefakty.wp.pl

To rozumiem że teraz będą przekupywać wyborców ci drudzy i będzie to przejrzyste i transparentne;)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13374
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19040 Postautor: Gelo » 12 kwietnia 2024, o 07:46

Nie będą przekupywać, bo nie muszą. Zagarną dla siebie i kolesi - jak to mają w zwyczaju.

Karamba
Senior
Posty: 850
Rejestracja: 5 lipca 2021, o 14:24

Re: Żużlowe różności

#19041 Postautor: Karamba » 12 kwietnia 2024, o 10:37

Teraz dajesz 800 tys na derby kilka dni przed wyborami i masz nowe standardy w polityce .

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5623
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#19042 Postautor: niespokojny » 12 kwietnia 2024, o 12:20

Gelo pisze:Nie będą przekupywać, bo nie muszą. Zagarną dla siebie i kolesi - jak to mają w zwyczaju.


To, że logiczne myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną wiadomo najpóźniej od czasu jazdy Mastersa w Lublinie ;). Typowy pies pawłowa.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13374
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19043 Postautor: Gelo » 12 kwietnia 2024, o 12:31

Twoje zdanie na mój temat mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużlowe różności

#19044 Postautor: Cooper » 12 kwietnia 2024, o 12:32

Za to nie masz problemu wygłaszać swojego zdania (niepochlebnego delikatnie rzecz biorąc) na temat innych, dziwne.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13374
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19045 Postautor: Gelo » 12 kwietnia 2024, o 12:34

Nadałem sobie samozwańcze prawo uchwałą wewnętrzną. I stosuję to prawo w sposób jak ja je rozumiem. Powinno być to bliskie Twoim standardom, więc czuję się rozgrzeszony.

Flagg
Trener
Posty: 6290
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19046 Postautor: Flagg » 13 kwietnia 2024, o 00:16

Jeszcze jedno przemyślenie na koniec. Jesteśmy żużlowa potęgą, świetnych żużlowców w naszym kraju wręcz jak mrówków, a wystarczy, że jakis 16-latek pojedzie jeden fajny bieg i 3/4 żużlowego środowiska zachowuje się jakby doznało objawienia i zobaczyło Boga. Zaczyna się totalne wariactwo i wieszczenie narodzin nowego Zmarzlika. Tak, Kowolik pojechał fajny bieg, ma fajne umiejętności jak na 16-letniego chłopaka, ale kuźwa to był jeden bieg! Zmarzlik w wieku 16-lat wykręcił w Elidze średnia 1.464. Taka średnia w zeszłym sezonie wśród juniorów zrobili tylko Cierniak i Kowalski, którzy mieli lat 21. Hubert Jabłoński w swoim debiucie we Elidze zrobił 6+1 (w trzech biegach) na wyjeździe w Częstochowie. Gdzie jest teraz? No nie łapie się do składu Unii. A taki Kubera w swoim debiucie zrobił 1 punkt w trzech biegach pokonując jakiegoś Arkadiusza Madeja - gościa,który w swojej ekstraligowej karierze zrobil 10 pkt w 37 biegach.

Od jakiegoś czasu da się zaobserwować trend, że każdy zawodnik wyróżniający się w klasie 250cc traktowany jest jak jakiś gigantyczny talent, który zaraz podbije żużlowy świat. My też się trochę na to nadzialismy z Grzeszczykiem. Dajmy się tym chłopakom w spokoju rozwijać w dorosłym żużlu.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4522
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Żużlowe różności

#19047 Postautor: tezetomaniak » 13 kwietnia 2024, o 09:18

Nie jest to nowe zjawisko. Był tu taki Rafał IMŚJ, ale nie mogę znaleźć w którym roku zdobył ten tytuł.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużlowe różności

#19048 Postautor: grzesieck » 13 kwietnia 2024, o 09:35

IMSJ 2008 :)
METHANOL ADVENTURE TEAM

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1652
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Żużlowe różności

#19049 Postautor: ezbeg » 13 kwietnia 2024, o 14:26

Nie zapominajmy o Oskarze Boberze (Krzyżanowskim). Też wiązaliśmy z nim jakieś nadzieje na "lepsze jutro". Wyszło jak wyszło.

Kowolik owszem ładny występ. Pamiętajmy jednak, że jeździ w Sparcie która też nie ma super wyników w pracy z młodzieżą a sprzęt to nie wszystko. Seria kilku słabszych spotkań i znajdą w Polsce inny talent. Zwłaszcza, że będzie na pewno rósł a to nie jest bez znaczenia.

Flagg
Trener
Posty: 6290
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19050 Postautor: Flagg » 14 kwietnia 2024, o 01:46

Ja rozumiem, że Skrzydlewski bawi się w żużel za swoje. Ale jak gościa słucham, to zastanawiam się - po co? Jaki jest w tym cel?

Kilka cytatów z konferencji po meczu w Rzeszowie:

". Nasi za to próbują pokazać, że nie ma po co przychodzić na żużel. Gdyby przegrali sześcioma punktami, to można powiedzieć, że powalczyli."

"Dodał też, że on sam przewidywał wynik 55:35, a więc ten ostateczny był nawet odrobinę korzystniejszy."

"Mnie się wydaje, że w sobotę byli przedszkolaki, ale zobaczymy, co będzie dalej. W Rzeszowie to byli chłopcy w dużej mgle. To spotkanie pokazało, że jesteśmy bardzo słabą drużyną."

Kuźwa, kto kontaktował tych zawodników? Jąder czy Skrzydlewski? Kto zmontował skład wegla i papy? Jąder czy Skrzydlewski?

Co to są za zabiegi? Jakaś odwrócona psychologia? Nikt starcowi nie powiedział, że on to robi od lat i to po prostu nie działa? Na ch** on tą kasę ładuje, skoro mecz za meczem jest niezadowolony? Rodzaj masochizmu?

Ja rozumiem narzekania, jakby ściągnął do zespołu Pedersena, Buczkowskiego, Musielaka plus jakiś top juniorów. Ale on kuźwa sam złożył podpisy pod kontraktami gości, którzy mogą co najwyżej aspirować do miana pierwszoligowych przeciętniaków. Zaczynam podejrzewać , że ten cały Orzeł to jest po prostu pralnia pieniędzy dla Witka, bo w inny logiczny sposób nie da się tego wytłumaczyć. Fatalna polityka kadrowa, fatalne zarządzenie klubem od strony mentalnej. Ten gość sam sprawia wrażenie, jakby jego celem były porażki, żeby mógł sobie w mediach popierdzielic jak to jest źle, jak to go zawodnicy dymają.

Gość przypomina mi takiego konkubenta, który , jednej strony przynosi do domu wypłatę i czuje się dumny z bycia głową rodziny, a z drugiej leje tą konkubinę codziennie, trzyma ją zamknięta w szafie i nie pozwala na nic, a jednoczesnie skarzy się wszystkim dookoła jak to ma fatalnie w życiu i na jaką to zła kobietę trafił, bo nawet obiadu nie ugotuje. Ale jak ma ugotować, jak on jej ręce połamał.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski