Nasi rywale w sezonie 2020

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#101 Postautor: Klops1 » 10 września 2019, o 10:26

Trofimow w przyszłym roku kończy wiek juniora - hallo!!!!


Kubera też.

A Wiktor będzie prawdopodobnie jeszcze lepszy.

Znacznie łatwiej będzie zastąpić Trofimowa, na przykład takim Curzytkiem, niż zbudować formację juniorską od początku.

Póki pod numerami 6-7 będzie u nas młody Lampart to juniorzy będą naszym atutem. To on jest tutaj kluczowy, a nie Trofimow.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#102 Postautor: $korzen$ » 10 września 2019, o 10:31

Raf pisze:
Zwróćcie uwagę, że z parą Czugunow-Drabik mamy w składzie dwóch najbardziej rokujących zawodników na świecie. To że Maksia stać na 10+ to chyba jasne. Pytanie na co stać Gleba jakby mu dać porządny sprzęt. Jak jeździł na motocyklach Janowskiego to latał po torze... więc sądzę, że jakby go doinwestować tak jak Miesiąca, to można się spodziewać tego samego co od Drabika...


Po co nam Czugunow jak mamy Lamberta? Dodajac do tego fakt, ze Lambert w mojej opinii dysponuje wiekszym talentem uwazam ten transfer za bezsensowny. Poza tym Czugunow poza Wrockiem zrobil srednia 1,111. Faktycznie kocur.
Ostatnio zmieniony 10 września 2019, o 10:36 przez $korzen$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#103 Postautor: Gelo » 10 września 2019, o 10:32

Chodzi o to, że w przyszłym roku będziemy mieli prawdopodobnie najlepszą parę w lidze. Przy dwóch pewnych zawodnikach na wymianę możemy spokojnie wejść do playoff. Taka okazja może się nie trafić przez kilkanaście lat. O tym, że medaliście mistrzostw Polski jest zawsze łatwiej w negocjacjach już nawet nie wspominam.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#104 Postautor: Kargolo » 10 września 2019, o 10:38

Klops1 pisze:Ćwierć wieku czekaliśmy na taki żużel w Lublinie to ja sobie mogę ten sezon czy dwa zaczekać, aż Drabik z Czugunowem nabiorą ekstraligowej ogłady i zaczną punktować jak roboty.


Gorzej jak nie zaczną i znowu będziesz czekał ćwierć wieku :P

rafir
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 17 kwietnia 2005, o 20:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#105 Postautor: rafir » 10 września 2019, o 10:48

$korzen$ pisze:Moim zdaniem powinnismy klepac Kasprzaka. Nie wiem, kompletnie nie wiem jak mozecie gardzic takiej klasy KRAJOWYM zawodnikiem. Ja sie zastanawiam dlaczego KK jeszcze nie jest zakontraktowany.

Kto gardzi? Ja od dawna piszę o nim jako bezapelacyjnym i solidnym wzmocnieniu naszej drużyny.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5625
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#106 Postautor: niespokojny » 10 września 2019, o 10:58

Moim zdaniem Czugunov ma swietny sprzet. Sylwetkowo mu bardzo duzo brakuje. Jak mamy komus sprzet fundowac to Lambertowi ktory spedzil u nas juz 3 sezony.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#107 Postautor: Mad » 10 września 2019, o 11:09

Jak to prawda że oprócz Nickiego Grudziądz zgarnie Cierniaka to szpica robi się nie zwykle ciasna. Szkoda że zawodników wartościowych jest znacznie mniej niż chętnych do kupna. Pomyśleć ze jeszcze jakiś czas temu forsowano 10 drużynową elipę.

Flagg
Trener
Posty: 6302
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#108 Postautor: Flagg » 10 września 2019, o 11:22

Z Cierniakiem to zobaczymy. Ponoć stary Cierniak nalega na jednoroczną umowę, która kompletnie się klubom nie opłaca. Mateusz ma talent, ale póki co mam wrażenie, ze ma lepszy sprzęt niż umiejętności. Wątpię, by wszedl z buta w Eligę i zaczął rozstawiać w biegach juniorskich. Bardziej spodziewałbym się sezonu w stylu Bartkowiaka, z wystrzałami w pojedynczych biegach.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#109 Postautor: Vaginator » 10 września 2019, o 11:26

Ciekawe czy Falubaz na Kasprzaka teraz nie zarzuci sieci? Już rok temu go kusili. Ale KK byłby już w Gorzowie zupełnie spalony. Teoretycznie do wyrwania są jeszcze Fricke, który po awansie do GP będzie chciał znacznej podwyżki kontraktu (taką też Sparta będzie musiała dać Drabikowi). Także wydaje mi się, że na rynku karty będzie rozdawał Falubaz, potem my na równi z Gorzowem podzielimy się tym, co zostanie, a Rybnikowi pozostaje brzydko mówiąc ochłap. A Cierniak to nie jest jakiś mega grajek. W I lidze niczym się nie wyróżnił. Wątpię w jego wejście z buta w Eligę.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5625
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#110 Postautor: niespokojny » 10 września 2019, o 11:28

E tam Falubaz, Kasprzak zrobił rundkę po meczu z Gorzowem i machał do kibiców niczym bracia Lampart po barażu z Rzeszowem :cool:
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4042
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#111 Postautor: ravajas » 10 września 2019, o 11:45

Torsen pisze:
Barti pisze:
kibicLBN pisze:Tak patrzę od już dłuższego czasu i zauważcie jak niesamowicie rzadkim zjawiskiem w polskiej lidze (elidze zwłaszcza) jest komplet punktów, nawet nie czysty , tylko płatny. Ja nie kojarzę kompletu ekstralidze od kilku miesięcy poza wczorajszym Woffindena


Vacul u nas.

Człowiek nie przeczytał kontekstu i mało zawału nie dostał.

:lol: :lol: :lol: :lol: :-P :-P :-P :-P :cool: :cool:

Flagg
Trener
Posty: 6302
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#112 Postautor: Flagg » 10 września 2019, o 12:07

Dla zainteresowanych:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Podsumowanie obecnej sytuacji na rynku. Mogą być błędy, bo pisałem z pamięci, wiec jak coś to zwracać uwagę :) Postaram się Uaktualniać na bieżąco
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#113 Postautor: Klops1 » 10 września 2019, o 12:18

Kargolo pisze:Gorzej jak nie zaczną i znowu będziesz czekał ćwierć wieku :P


Gorzej jak AJ-Dawid nie pojadą przecież :-P Na pełne rozwinięcie skrzydeł mogę poczekać rok czy dwa i wybaczyć im pare zawalonych biegów. Gorzej, że Czugunow chyba ma ważny kontrakt w Sparcie więc w grę wchodziłoby tylko wypożyczenie.

niespokojny pisze:Moim zdaniem Czugunov ma swietny sprzet. Sylwetkowo mu bardzo duzo brakuje. Jak mamy komus sprzet fundowac to Lambertowi ktory spedzil u nas juz 3 sezony.


A Lambert jeździł na osiołkach? Ja też bym wolał Roberta, bo on jak swój ale jak on woli iść do I ligi żeby móc sobie dalej bez stresu jeździć w Niemczech, Anglii, Szwecji, Danii i we wszystkich tych swoich turniejach, to co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Między nimi największa różnica chyba w mentalności jest, bo Gleb otwarcie mówi, że interesuje go tylko jazda w Ekstralidze i to w pierwszym składzie.

Na to nie ma rady. Jedni od razu wiedzą co jest priorytetem, drudzy muszą do tego dojrzeć.

Flagg
Trener
Posty: 6302
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#114 Postautor: Flagg » 10 września 2019, o 12:37

Z forum Sportsboardu post gościa, który dość dobrze orientuje się w środowiskach żużlowych:

Nielsa możecie wykreślić. On już jest zaklepany w Gorzowie. Gorzów z Lublinem podzielą się też Kasprzakiem (Gorzów na niego zbiera pieniadze - sytuacja jak kiedys z Iversenem, czy Zagarem i jeszcze nie wiadomo czy Krzychowi starczy cierpliwości i czy trzaśnie pięścią stół i przez co może nie odzyskać spotej kasy, która była dogadana "pod stołem" ze Zmorą). Orzeł z Chomskim spotkali się z Zagarem i ubezpieczają się na wypadek tego, jakby Kasprzak odszedł do Lublina.

Pisaliście tez o Jacku Holderze - on jednak zostaje w Toruniu. Pedersen jest w Grudziądzu, Doyle prawdopodobnie (tutaj nie mam informacji) w Częstochowie. Z "wolnych" zawodników niewielu zostaje, Lindbaeck, Hampel?

Jedno jest pewne, z piątym seniorem możecie mieć spory problem, bo rynek jest przebrany. Byłem u Was na meczu z Wrocławiem, miałem możliwość "wejść nieco głębiej" i wewnątrz klubu sytuacja nie jest najlepsza. Odchodzi Goliński ze Skórnickim, sporo kasy za ten sezon zostało wydanych, problemem jest ta pożyczka Bienkowskiego wobec klubu, a w zasadzie jej spłata. Wszystkiemu przygląda się z uśmiechem na twarzy...Dowhan.

Niestety wszystko na to wskazuje, że w przyszłym roku możecie jechać nie o play-offy, a o unikcięcie baraży.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#115 Postautor: Gelo » 10 września 2019, o 12:39

Trochę życzeniowe to podejście Gleba i zdecydowanie na wyrost. Jeszcze nic w tym sporcie takiego nie osiągnął, nie potwierdził stabilnej formy, żeby liczyć na stałe miejsce w seniorskim składzie. Każda drużyna, która go zakontraktuje dając miejsce w podstawowym składzie jako obcokrajowcowi - bardzo zaryzykuje. My kiedyś zaryzykowaliśmy z Robertem ale to jednak była 2 liga i Robert nie był totalnym nołnejmem. Lubię gościa, z pewnością ma wielki talent. I chociaż jestem rusofobem - uważam, że rosyjski żużel się rozwija i idzie to w dobrym kierunku. Są obecnie na tym etapie co my 15 lat temu. Zmiana optyki w stosunku do Gleba nastąpiłaby jakby np. został mistrzem świata juniorów. Wskoczyłby na półkę życzeń połowy klubów.

samba
Senior
Posty: 574
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#116 Postautor: samba » 10 września 2019, o 12:59

Kiedyś gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Gleb ma chyba 2 letni kontrakt ze Spartą. Ale nie jestem w 100% pewny.

rafir
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 17 kwietnia 2005, o 20:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#117 Postautor: rafir » 10 września 2019, o 13:02

Lambo to musi na spokojnie usiąść i przeanalizować swoją sytuację, a potem odpowiedzieć na pytanie jaką widzi dla siebie przyszłość. Jeżeli nie chce popaść w brytyjski marazm i skończyć jako kolejny zmarnowany talent, to czas najwyższy przewartościować dotychczasową karierę i postawić na pełny profesjonalizm - zaczynając od odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i mentalnego, poprzez swój team, menadżera, na wyborze tunera i sprzętu kończąc. Ten rok dobitnie pokazał, że samym talentem i młodzieńczym zapałem gór nie przeskoczy. Zresztą Mikkel pokazał jak to należy zrobić.

Idealnym rozwiązaniem byłoby podpisać z Lambertem 3-letni kontrakt i wypożyczyć go ligę niżej na przyszły rok. Niech chłopak zyska na nowo pewność siebie. Wróci jak będziemy śmigać na Arenie. Będzie idealny na taki krótki, techniczny tor.

Flagg
Trener
Posty: 6302
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#118 Postautor: Flagg » 10 września 2019, o 13:11

Robert niech sobie odpuści już Anglię. Czego miał się tam nauczyć, to już się nauczył. I niech zacznie się przestawiać na dłuższe i twardsze tory. Robienie z siebie drugiego Pudziana, żeby mieć parę w łapach do niczego dobrego nie doprowadzi. Szczególnie w czasach, gdy żużlowcy zaczynają przypominać powoli anorektyków.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#119 Postautor: $korzen$ » 10 września 2019, o 13:28

rafir pisze:Lambo to musi na spokojnie usiąść i przeanalizować swoją sytuację, a potem odpowiedzieć na pytanie jaką widzi dla siebie przyszłość. Jeżeli nie chce popaść w brytyjski marazm i skończyć jako kolejny zmarnowany talent, to czas najwyższy przewartościować dotychczasową karierę i postawić na pełny profesjonalizm - zaczynając od odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i mentalnego, poprzez swój team, menadżera, na wyborze tunera i sprzętu kończąc. Ten rok dobitnie pokazał, że samym talentem i młodzieńczym zapałem gór nie przeskoczy. Zresztą Mikkel pokazał jak to należy zrobić.

Idealnym rozwiązaniem byłoby podpisać z Lambertem 3-letni kontrakt i wypożyczyć go ligę niżej na przyszły rok. Niech chłopak zyska na nowo pewność siebie. Wróci jak będziemy śmigać na Arenie. Będzie idealny na taki krótki, techniczny tor.


A co jesli to w sprzecie byl problem? Moze nie trafil w silniki, pogubil sie i zabraklo doswiadczenia zeby wyjsc z dolka? Moze nowi mechanicy sie nie sprawdzili? W weekend jednak zabawil sie z Lindgrenem jak z dzieckiem, Protasiewicza byle ogor tez w Zielonej nie wyprzedza. Ja co by sie nie dzialo dalbym mu jednak stanac przed nadchodzacym sezonem pod tasma na sparingach/treningach. Lambert bedzie jechal u nas 4 sezon, bedzie widac od razu w jakiej jest formie. Ja w niego wierze. Jezeli jego problem to problem "sportowy" to do wszystkiego trzeba podejsc na spokojnie. Usiasc, pomyslec, zastanowic sie i pomoc chlopakowi. Nie rezygnujmy z niego zbyt pochopnie, a juz wymiana Lambo na Czugunowa to dla mnie totalna abstrakcja.

rafir
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 17 kwietnia 2005, o 20:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#120 Postautor: rafir » 10 września 2019, o 13:34

Absolutnie nie rezygnować. Podpisać kilkuletni z opcją wypożyczenia na rok. Mam wrażenie, że jego tegoroczna postawa to bardziej złożony problem. Sprzęt to tylko jedna ze składowych.

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#121 Postautor: radonis » 10 września 2019, o 13:38

$korzen$ pisze:A co jesli to w sprzecie byl problem? Moze nie trafil w silniki, pogubil sie i zabraklo doswiadczenia zeby wyjsc z dolka? Moze nowi mechanicy sie nie sprawdzili? W weekend jednak zabawil sie z Lindgrenem jak z dzieckiem, Protasiewicza byle ogor tez w Zielonej nie wyprzedza. Ja co by sie nie dzialo dalbym mu jednak stanac przed nadchodzacym sezonem pod tasma na sparingach/treningach. Lambert bedzie jechal u nas 4 sezon, bedzie widac od razu w jakiej jest formie. Ja w niego wierze. Jezeli jego problem to problem "sportowy" to do wszystkiego trzeba podejsc na spokojnie. Usiasc, pomyslec, zastanowic sie i pomoc chlopakowi. Nie rezygnujmy z niego zbyt pochopnie, a juz wymiana Lambo na Czugunowa to dla mnie totalna abstrakcja.


Gleb ma tą przewagę, że trafił do stajni Rysia i potrafi takiego Rysia doregulować, co jest podobno wyzwaniem. Nasz Wiktorek też pół sezonu uczył się tych silników z Rafałem. Hampel do dzisiaj jest w lesie.

Lambo przez cały sezon nie doszedł do ładu ze sprzętem. Może zbrakło czasu na popracowanie bo zawodów setki...

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#122 Postautor: $korzen$ » 10 września 2019, o 13:49

Potrafi doregulowac? To chyba troche na wyrost :cool: Poza Wroclawiem Czugunow nie istnieje, srednia 1.1 ... o czym my wogole rozmawiamy? 37 srednia w lidze, nie wiele lepsza od Holty, Milika czy naszych Dawida oraz Lamberta. Czugunow ma Rysia, Lambert ma wiekszy talent. Taka wymiana nie ma sensu. Mnie ten Czugunow nie przekonuje na tyle, zeby wymieniac go z Lambertem. To nasz dzieciaczek wykrecil srednia 1,54 a jakos nie widze propozycji, zeby ktos go wstawial pod numer 1-5...

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#123 Postautor: blajar » 10 września 2019, o 13:56

$korzen$ pisze:
A co jesli to w sprzecie byl problem? Moze nie trafil w silniki, pogubil sie i zabraklo doswiadczenia zeby wyjsc z dolka? Moze nowi mechanicy sie nie sprawdzili? W weekend jednak zabawil sie z Lindgrenem jak z dzieckiem, Protasiewicza byle ogor tez w Zielonej nie wyprzedza. Ja co by sie nie dzialo dalbym mu jednak stanac przed nadchodzacym sezonem pod tasma na sparingach/treningach. Lambert bedzie jechal u nas 4 sezon, bedzie widac od razu w jakiej jest formie. Ja w niego wierze. Jezeli jego problem to problem "sportowy" to do wszystkiego trzeba podejsc na spokojnie. Usiasc, pomyslec, zastanowic sie i pomoc chlopakowi. Nie rezygnujmy z niego zbyt pochopnie, a juz wymiana Lambo na Czugunowa to dla mnie totalna abstrakcja.


+1!
Pozbywanie się lekką ręką takiego chłopaka nie mieści mi się w głowie. Wiadomo jaki ma potencjał. Trzeba żeby sam lub z pomocą usiadł i spokojnie rozpisał sobie plan na siebie. Czas postawić na coś, a w związku z tym skupić się na celu, a nie odjechaniu jak największej liczby meczy.
Ostatnio zmieniony 10 września 2019, o 13:57 przez blajar, łącznie zmieniany 1 raz.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#124 Postautor: CKM1946 » 10 września 2019, o 13:57

Może i Czugunov jest bardziej drewniany od Lamberta ale ma tą zalete że jest pewny siebie i nie boi się walki. Lambert mimo że sylwetka i technika jest bez zarzutu to w Polsce jest jakiś nijaki i wyglądający na takiego który nie wie czego chce. Może być tak że to będzie kolejny Angol który się przewinie i utknie jako nijaki zawodnik a wystarczy mu bycie lokalną gwiazdą w UK.

Nie musi tak być ale on musi wiedzieć czego chce. Na pewno zostanie w Lublinie pod 8 i czekanie na swoją szanse to będzie zabójstwo dla niego.

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Nasi rywale w sezonie 2020

#125 Postautor: Raf » 10 września 2019, o 14:24

Ja uważam, że albo ściągamy obcokrajowca na minimum 1,8+ na bieg w każdym meczu, albo stawiamy na Lamberta... Nic pomiędzy nie powinno nas interesować.