1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Haron90
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 4 lipca 2021, o 11:03

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#176 Postautor: Haron90 » 3 września 2022, o 10:56

niespokojny pisze:Cierniak sie wczoraj skompromitował. Niestety świadczy to tez o poziomie dzisiejszych juniorów i ze dyscyplina sie zwija bo brakuje nowych talentow.

To co odwalil Michelsen wczoraj to mi sie w glowie nie miesci do tej pory. Nie dosc ze sie wywalil jak szkolkowicz jadac sam to jeszcze nie katapultowal z motocykla. Zawodnik z GP aspirujacy do medali. Jak nie dojedziemy do finalu po takim sezonie przez ten blad to ciezko wyobrazic sobie gorsze pozegnanie.

Ja sie czuje obrzygany tym co wczoraj zobaczylem. I nie dlatego ze wszyscy pojechali slaby lub przecietny mecz. Tylko przez nonszalancje i brak myslenia wyzej wymienionych zawodnikow. Do reszty nie mam pretensji bo mniej wiecej taki poziom prezentuja gdy rywal staje na glowie zeby wygrac.

Uczucie frajerstwa dopelnia postawa sztabu szkoleniowego przed nominowanymi. Drabik wygrywa z pierwszego w 12, Michelsen z czwartego w 11 a "jeden z dziesieciu" puszcza ich z kompletnie innych pol, z ktorych przegrywali po 5:1.

Dramat. Jezeli ten mecz mial na celu obnizenie oczekiwan to sie udalo az za bardzo. 50 punktow jest do nadgonienia ale przy pelnej koncentracji i zdrowym Michelsenie. Nie jestem pewny ani co do pierwszego ani co do drugiego.


Tak, niech Cierniak w ogóle da sobie spokój z żużlem. Chłopie ogarnij się. To jest sport i takie mecz się zdarzają. Apator na pewno poczuł, że mogą wycisnąć final i pojechali niezwykle zdeterminowani. Co niektórym to od dobrobytu w dupach się poprzewracało.

Jeśli poziom żużla się obniża, to poziom kibicowania leci na łeb ba szyję.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#177 Postautor: niespokojny » 3 września 2022, o 11:38

A z czego wywnioskowałeś, że ma dać sobie spokój z żużlem? Nie zrozumiałeś puenty więc Ci wyłożę jak na tacy. Kiedyś MŚJ coś znaczyło. Teraz nie znaczy nic bo MŚJ może dostać manto od młokosów świeżo po licencji. Nie do pomyślenia w erze Zmarzlika, Janowskiego, Dudka, Warda, Holdera, z którymi każdy senior musiał się liczyć. Dzisiejszy top juniorski miałby problem, żeby załapać się do finałów wielkich imprez 10 lat temu. Ponieważ nie ma lepszych to Ci zawodnicy i tak będą robić kariery ale nie widzę, żeby nasi młodzieżowcy robili postępy. Brak wyciągania wniosków podczas biegu w przypadku Mateusza był wczoraj porażający.

Co do poziomu kibicowania to przyłóż lusterko. Dla mnie kibicowanie nie polega na samych peanach i wydzieraniu się na stadionie po szczanym piwie ale też na konstruktywnej krytyce. Żadnego zawodnika nie obraziłem.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4525
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#178 Postautor: tezetomaniak » 3 września 2022, o 12:57

Co do poziomu juniorów to pełna zgoda, dzisiejsi juniorzy nie mają podjazdu do tych, którzy rządzili jeszcze 10 lat temu. Obecnie jest dużo mniejsze sito, a licencje w Polsce zdaje każdy, kto potrafi dojechać do mety. Kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów. Jeżeli dyscyplina ma się utrzymać, to potrzebne będą systemowe zmiany, między innymi obniżenie kosztów uprawiania tego sportu. Szkolić muszą się Ci, którzy chcą, a nie kaprysy bogatych rodziców. "Wolny rynek" nic tutaj nie ureguluje.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3275
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#179 Postautor: Ge(L)o » 3 września 2022, o 13:33

Tak Bogiem a prawdą liczyłem, że Cierniak będzie się lepiej rozwijał. Dużo tu było zachwytów jak dobrze ten rozwój przebiega, że już lepszy od Wiktora. Ja tego nie widzę. I nie chodzi nawet o wczorajszy mecz, choć on sprawił, że postanowiłem w końcu o tym napisać. Mateusz zapowiadał się dużo lepiej.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#180 Postautor: Sebekmotor » 3 września 2022, o 13:49

Wczorajszy mecz był jak strzał w twarz z całej siły. Jeszcze ta kontuzja Michelsena. Trochę mi to przypomina sezon 2018 i oczekiwanie na rewanż z ROW. Cały czas wierze, że się uda. Musi, innej opcji nie ma

Awatar użytkownika
Dragon_Juventino
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 8 października 2004, o 19:18
Lokalizacja: LUBLIN

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#181 Postautor: Dragon_Juventino » 3 września 2022, o 14:44

Jestem smutny i zawiedziony. Nie mogę dalej dojść do siebie.
Cieszę się natomiast niezmiernie, że rewanż już jutro. Osobiście jestem pesymistą. Zobaczymy. Tyle lat siedzę w tym żużlu i za cholere nie przypominam sobie kiedy ktoś ostatnio walnął dzwona na próbie. Zatarte silniki ok, ale coś takiego i u takiej klasy zawodnika?

Cała czewa będzie mocno kibicowala Apatorowi. Jak nas walnął to mogą sobie wieszać złoto na szyi.

Bardzo zawiodłem się na Cierniaku. 2 porażki z Affeltem nie mieszczą się w moich ramach logiki.

Dalej w nich wierzę.
Obrazek

Flagg
Trener
Posty: 6305
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#182 Postautor: Flagg » 3 września 2022, o 14:58

Dramatyzujecie. I to grubo. Jasne, wynik nie taki jak wszyszcy oczekiwali, ale moim zdaniem, wobec wydarzeń z próby toru i tak wyszliśmy jedną nogą suchą z całej tej sytuacji. Porównania do Rynika 2018 jednak nietrafione. Dlaczego? Bo tam jechaliśmy z zespołem, który kadrowo był na równy i żeby ich ograć 14-stoma punktami, musieliśmy się wnieść na absolutne wyżyny, pojechać mecz sezonu.

A jutro? Wystarczy, że pojedziemy swoje. NIc wiecej nie trzeba. Zadnych cudów. MIkkel jedzie i ta skręcona kostka raczej nie powinna mieć wpływu na jego dyspozycję, szczeglnie, ze jest to uraz, w którym z dnia na dzień zdrowieje. Leszno jechało u nas jak dzicy, trzymali się do 12 biegu, a i tak nie dobili do 40. Jak zrobimy swoje, to Apatorowi równiez sie to nie uda.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#183 Postautor: Sledzio » 3 września 2022, o 16:07

Niestety, ale play-offy rządzą się swoimi prawami. W pierwszym meczu bez Kubery wygrywamy w Toruniu, a wczoraj w pełnym skladzie przegrywamy wysoko.
To samo będzie jutro. To że wygraliśmy lekko w zasadniczej 20 pkt, to nie znaczy że teraz też lekko będzie. To samo tyczyło się meczu i z Lesznem.
Mimo wszystko liczę że nasze koziołki jutro odrobią i będziemy świętować awans do finału.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#184 Postautor: Sebekmotor » 3 września 2022, o 17:28

10 pkt to dużo i mało. Jak każdy zrobi swoją robotę to będzie dobrze

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4042
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#185 Postautor: ravajas » 3 września 2022, o 20:16

Myślę, że Marek Kępa sobie to rozpisał, i przekazał instrukcje do wykonu :)

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2535
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#186 Postautor: Speedway » 3 września 2022, o 22:25

Mam wrazenie ze ten cyrk z urazem Mikkela rozjebal nam morale, sprawil ze kazdy (moze poza odlecianym Drabikiem) wiedzial ze musi dac od siebie cos ekstra. Przyklad Cierniaka dobitnie pokazal czym to sie konczy. Przed niedziela wg mnie jest glownie robota by oczyscic chłopakom glowy, by kazdy skupil sie na sobie i mial wyjebane na reszte. Czyli tak jak dziala prawdziwa zuzlowa druzyna ;)

P s. Tylko martwi ten Dudek w skladzie gosci, sni sie deja vu
Obrazek

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#187 Postautor: Sebekmotor » 3 września 2022, o 22:50

Dudek jedzie po dudkowemu.. Cały czas. Swoje zrobi

Flagg
Trener
Posty: 6305
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#188 Postautor: Flagg » 4 września 2022, o 00:10

Speedway pisze:Mam wrazenie ze ten cyrk z urazem Mikkela rozjebal nam morale, sprawil ze kazdy (moze poza odlecianym Drabikiem) wiedzial ze musi dac od siebie cos ekstra. Przyklad Cierniaka dobitnie pokazal czym to sie konczy. Przed niedziela wg mnie jest glownie robota by oczyscic chłopakom glowy, by kazdy skupil sie na sobie i mial wyjebane na reszte. Czyli tak jak dziala prawdziwa zuzlowa druzyna ;)

P s. Tylko martwi ten Dudek w skladzie gosci, sni sie deja vu

Ma to sens. Cierniak stracił dwa punkty przez chorobliwą ambicję zdobycia 2 dodatkowych. Niepotrzebnie. Mogł spokojnie ograc Affelta w obu biegach. Jutro tego błedu nie popełni i Toruń bedzie musiał w czterech chłopa uzbierać 41 pkt. A dwóch z tych czeterech to Przedpełski i Holder.

Wcześniej pisałem, że nie powinniśmy porównywać tej rywalizacji do tej z Rybnikiem 2018. Ale kurde sam jestem tak nabuzowany, że mi się pewnie gęba jutro na Z5 nie zamknie. Damy radę.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3393
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#189 Postautor: kdsz » 4 września 2022, o 18:56

niespokojny pisze:A z czego wywnioskowałeś, że ma dać sobie spokój z żużlem? Nie zrozumiałeś puenty więc Ci wyłożę jak na tacy. Kiedyś MŚJ coś znaczyło. Teraz nie znaczy nic bo MŚJ może dostać manto od młokosów świeżo po licencji. Nie do pomyślenia w erze Zmarzlika, Janowskiego, Dudka, Warda, Holdera, z którymi każdy senior musiał się liczyć. Dzisiejszy top juniorski miałby problem, żeby załapać się do finałów wielkich imprez 10 lat temu. Ponieważ nie ma lepszych to Ci zawodnicy i tak będą robić kariery ale nie widzę, żeby nasi młodzieżowcy robili postępy. Brak wyciągania wniosków podczas biegu w przypadku Mateusza był wczoraj porażający.


I co teraz?
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Karamba
Senior
Posty: 850
Rejestracja: 5 lipca 2021, o 14:24

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#190 Postautor: Karamba » 4 września 2022, o 18:58

pomidor

Marcin0203
Posty: 120
Rejestracja: 25 czerwca 2020, o 09:10

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#191 Postautor: Marcin0203 » 4 września 2022, o 19:00

Retrospeedway pisze:To by było na tyle Apator taktycznymi dojedzie 41 pkt można stawiać majątek u buka.


Retrospeedway pisze:
blajar pisze:
Retrospeedway pisze:To by było na tyle Apator taktycznymi dojedzie 41 pkt można stawiać majątek u buka.

pokaż kupon.


Jak mi powiesz jak tu wkleić screenshot to wstawię.Buki pewnie dadzą handicap 10,5 na Torun można grać all in.
Panowie nie ma uja we wsi Apator juz tego nie wypuści.


No i jak tam kuponik? Pierwsze miliony już są?

vaikai
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 11:01

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#192 Postautor: vaikai » 4 września 2022, o 19:02

Retro był zabawny do pewnego momentu, ale ten ostatni wybryk o obstawianiu szczególnie szkodliwy. Pogarda i nic więcej.

Awatar użytkownika
Retrospeedway
Senior
Posty: 573
Rejestracja: 26 września 2019, o 14:41

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#193 Postautor: Retrospeedway » 4 września 2022, o 19:13

Nie przypuszczałem że ten Apator to takie dziady,umoczyłem może nie majątek a co tam pieniądze Motor w finale.
Życie jest piękne a pieniądze to tylko środek płatniczy więc się ty panie z ostatniego wpisu nie bulwersuj.

Sebekmotor
Kadrowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 1 czerwca 2021, o 18:56

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#194 Postautor: Sebekmotor » 4 września 2022, o 20:00

Serio postawiles na Apator? :d

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#195 Postautor: kibicLBN » 4 września 2022, o 20:22

Ja czasami tak robię. Stawiam na drużynę przeciwną i albo cieszę się z wygranej swoich, albo przynajmniej wpadnie parę złotych na otarcie łez.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4525
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#196 Postautor: tezetomaniak » 4 września 2022, o 20:26

Retro ale jestes głupi, pa to, all in na awans Lublina
Obrazek

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#197 Postautor: niespokojny » 4 września 2022, o 21:53

kdsz pisze:
niespokojny pisze:A z czego wywnioskowałeś, że ma dać sobie spokój z żużlem? Nie zrozumiałeś puenty więc Ci wyłożę jak na tacy. Kiedyś MŚJ coś znaczyło. Teraz nie znaczy nic bo MŚJ może dostać manto od młokosów świeżo po licencji. Nie do pomyślenia w erze Zmarzlika, Janowskiego, Dudka, Warda, Holdera, z którymi każdy senior musiał się liczyć. Dzisiejszy top juniorski miałby problem, żeby załapać się do finałów wielkich imprez 10 lat temu. Ponieważ nie ma lepszych to Ci zawodnicy i tak będą robić kariery ale nie widzę, żeby nasi młodzieżowcy robili postępy. Brak wyciągania wniosków podczas biegu w przypadku Mateusza był wczoraj porażający.


I co teraz?



Teraz mozna pochwalic :). Najlepszy mecz w karierze w ekstralidze, pierwszy raz wiecej niz 8 pkt i to od razu 14. Powiedzmy sobie szczerze bez takiego wystepu nie byloby finalu. Oby to bylo przelamanie dla tego chlopaka. Ty sie pewnie spodziewales takiego wystepu, no niestety u mnie 30 lat ogladania speedwaya okazuje sie niewystarczajace;)

Gratulacje Mateusz i szacunek za ambicje.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

tck
Senior
Posty: 559
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#198 Postautor: tck » 5 września 2022, o 09:16

tezetomaniak pisze:Retro ale jestes głupi, pa to, all in na awans Lublina
Obrazek

Reparacje dostałeś?

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3393
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: 1/2 DMP: Apator Toruń - Motor Lublin 50:40

#199 Postautor: kdsz » 5 września 2022, o 09:34

niespokojny pisze:Ty sie pewnie spodziewales takiego wystepu, no niestety u mnie 30 lat ogladania speedwaya okazuje sie niewystarczajace;)

Oczywiście, że się nie spodziewałem. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że Cierniak da radę wycisnąć 14 punktów na 15 możliwych, pokonując trzech gości z Grand Prix. Mati ma teraz zbliżoną średnią do dwudziestoletniego Kubery, więc ja bym go jeszcze nie skreślał.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"