Gelo pisze: Co do składu, myśle że spokojnie na awans, obecna 2 liga jest duuużo słabsza niż ta zeszłoroczna. A jeśli uważasz, że ci zawodnicy nie są w stanie wywalczyć awansu to czego oni wogle szukają w 1 lidze
Trumiński, Jeleniewski i Piszcz to zawodnicy drugoligowi - co do tego nie ma chyba wątpliwości. Ja liczę na Darka Śledzia, którego w II lidze prawdopodobnie nie będzie. A z nim można pomyśleć o walce z Poznaniem i może Grudziądzem o utrzymanie w I lidze.
zgadza się, to są zawodnicy mocni na 2 ligę, więc na co liczysz w 1, że Śledź będzie robił po 18 punktów i wygrywał w pojedynkę

Poza tym, nie jest wykluczone, że Darek nie jeździłby w 2 lidze. Jesli chce wrócić to zrozumie sytaucje w klubie, a 2 sprawa to, że lige niżej zapewne naprzywozi więcej punktów, a to przekłada się na kase. W przypadku zawodnika, który nieuchronnie zbliża się do sportowej emerytury na pewno będzie to mieć znaczenie.
Gelo pisze: przy walce o awans byłbym spokojny o frekwencję. Po złotych latach LKŻ-tu, kiedy pojawiła się szansa na coś lepszego - ludzie zaczęli chodzić. Dla części "sezonowców" nie ma znaczenia czy to będzie Extra-, 1- czy 2-liga. Jest walka o awans to jest widownia.
Niestety - na Twoich przypuszczeniach niewiele można zbudować. Sam nakÅ‚oniÅ‚em na żużel wielu swoich znajomych od 2002 roku. MogÄ™ Cie zapewnić że żaden z nich nie pójdzie na OrÅ‚a Åódź czy UkrainÄ™ Równe.
byc może Twoi znajomi nie, ale kibiców sukcesu jest od groma, także w Lublinie. Odniosę się odrazu do wypowiedzi Korzenia - poziom za LKŻ-u na pewno był inny, ale sam zauważyłeś, że kibiców również nie było. Głównie dlatego, że wyniki były mizerne, podobnie jak przez ostatnie 2 sezony. Nie oczekuje, że Jąder czy Ślęzak przyciągnie kibiców skoro nie udało się to Rempale czy Świstowi. Po prostu liczę na to, że zwycięstwa (których przez ostatnie 2 lata było jak na lekarstwo, a obawiam się, że w kolejnym sezonie w 1 lidze będzie jeszcze mniej) sprowadzą ludzi na trybuny, a to jest bardzo prawdopodobne.
Gelo pisze: A propos Miszkolca to leży on 450 km od Lublina, bliżej niż pół 1 ligi

Wiedzialem, że jak się nie ma argumentów to wcześniej czy pozniej będziemy sie czepiać takich rzeczy.
trzeba było napisać Pragę to bym nic nie mówił

Gelo pisze:Ale cóż - dziadowanie to lubelska specjalność. Zeby uciec od długów zacznijmy od II ligi. Ale po co w sensie sportowym? To nieważne.
po to żeby za rok był żużel. Słusznie napisał Cooper, ja też nie jestem zwolennikiem 2 ligi za wszelką cenę. Ale jeśli utrzymamy ten skład, może uda się pozyskać Śledzia, działacze siądą, przeanalizują składy i stwierdzą, że w tej lidze nie ma dla nas konkurekcji to nie widze sensu jazdy w 1 lidze i strachu czy uda się utrzymać. I czy za rok ktokolwiek będzie chciał się wdepnąć w to bagno raz jeszcze...